středa 13. června 2007

Dřív než se mi zdálo!

Málem jsem nemohla věřit svým očím, když na mě ze schránky vypadla obálka Global Priority Mail. Tohle je snad možné jen v Americe!!! Trvalo jim to týden!
První zásilka dekoračních látek je tady. A druhá hned následovala za ní, protože se příslušný obchod rozhodl objednávku rozdělit. Zřejmě kvůli poštovnému.
Asi znáte ten pocit těšení a vzrušení!

Asi znáte ten pocit těšení a vzrušení!
Když jsem otevřela první zásilku, vytáhla jsem balíček tzv. fat quarters z kolekce Lotus od úžasné Amy Butler. Samozřejmě jsem se kochala barvami a dezény. Retro je tady!!! Tradiční patchwork nechejme na chvíli stranou a rozšiřme svoje hranice tvoření. Co mne ovšem příjemně překvapilo, byla kvalita této 100% tištěné bavlny. Na první omak je to něco jiného, než na co jsem u nás zvyklá. Zde přichází pauza a moje prupovídka: "Aha!!" To jakože mi došlo, proč jsem z těchto látek viděla hotové halenky nebo kalhoty. Z naší krčivé bavlny by to nebylo praktické. Ovšem tento materiál slibuje něco jiného. Ale uvidíme v praxi.

Tyto čtvrtky o velikosti 55 x 46 cm tedy půjdou na patchwork, tašky a možná i na letní halenku, uvidíme. A horní obrázek je ukázkou klasické metráže, a to z kolekce „čokoládové lízátko“ od báječné mladé designérky Anny a ještě od Michaela Millera. Úchvatný zdroj na kuchyňskou výzdobu; sedáky, prostírání apod. a taky něco na sebe.
Tohle bude seriál, protože balíčků by mělo přijít nejméně 5 dohromady.Tak než dorazí zbytek a než se pustím do prvního šití, pár těchto obrázků a pak šup s tím do pračky!

PS: Mimochodem, pokud někdo něco podobného nebo stejného viděl v českém obchodě, dejte vědět kde. Nemohla jsem se toho dopátrat, a proto jsem zvolila zámořskou objednávku.

2 komentáře:

Anonymní řekl(a)...

Such beautiful designs. So much color. The patterns are a delight to see. And you hugging a tree makes the trip here to thank you for your visit to my blog, worthwhile. Thank you so much.

I wish I could read your language but I can't. And even worse, I could not say what language it is. That is how dumb I am but I am getting old and will be 73 in October, so please forgive me my ignorance.

Abraham Lincoln
Just a Lily today, plus a shaft of sunshine on my oak tree. A blessing for a bountiful crop — I hope.
Brookville Daily Photo

Annie řekl(a)...

Halo!nazdar! dle neurč. člen Americký kdo 3sg.préz.od have předkove dle Czechoslovakia.

Hello from an American who has ancestors from Czechoslovakia.