úterý 12. května 2009

Víkendovka

Nevím, jak vy, ale my jsme si s manželem po vstupu do manželství předsevzali, že pro nejen samotné udržení,ale spíš pro růst kvalitního vztahu, budeme kromě jiného sem tam společně jezdit ven. Než přijdou děti, je na to více času a je to skvělá investice do manželství. Díky Bohu (doslovně) se nám to daří a po celý rok, ať je zima nebo teplo, někam vyrážíme na víkend nebo prodloužený víkend apod. Mohla jsem tak mimo jiné vidět kouty naší země, kde jsem nikdy před tím nebyla. Vždycky najdu na internetu nějaké pro nás vyhovující ubytování a prostě jedem.

K našim osobním výletům se za poslední dva roky připletly i výlety rodinné, kdy sebou bereme tchýni, manželovu už dospělou dceru a její setru. Je to taky moc bezva a velká zábava.


Letos jsme takto v „širším kruhu" namířili na jihovýchod Moravy, protože jsme se chtěli svézt na lodi po Baťově kanálu. Ubytování jsme našli ve vesnici Brumov-Bylnice v chatě pro 6 osob, kde jsme měli vše, co potřebujeme. Taky jsme sebou měli oba naše pejsky. Vaříme si sami nebo utrácíme za stravenky. :o) První den jsme tedy navštívili zdejší zříceninu hradu a prošli se po okolí. Večer nemohlo chybět opékání párků. V sobotu manžel zavezl naše tři dámy na projížďku na koních do Francovy Lhoty a poté jsme všichni jeli na zámek ve Vizovicích. 


Bylo to mooooc pěkné a pro designérku moooc inspirativní. Nemohli jsme vynechat zdejší park a čokoládovnu. A ačkoli jsme chtěli na skok ještě do Luhačovic na minerálku,unaveně jsme sedli do auta a vrátili se na chatu. Zvládli jsme už jenom udělatvečeři a zahrát si nějakou hru. Museli jsme jít spát ve slušnou dobu, protožev neděli ráno jsme potřebovali vyjet včas, abychom stihli onu výletní loď.A pokud do toho máte posnídat a uklidit chatu, není to na žádné nedělnípolehávání.


Celý příběh našeho nedělního dopoledne je na krátkou televizní epizodu a té vás ušetřím. Ačkoli jsme všečasově nádherně zvládli, zkrat nastal, když jsme dojeli do Uherského Hradiště, abych zjistila, že jsem popleta a že loď jede z Veselí. Přiznávám se, že jsem se modlila, aby nikde nestáli policisté, protože jsme museli během 20minut dojet do Veselí, abychom tu loď stihli, což nebylo zrovna předpisové. Když jsme ji na molu uviděli ještě stát, oddychli jsme si. Nicméně moji rezervaci už paní stejně někomu prodala a ještě k tomu by nám nedovolili vzít pejsky. Ach jo. A to jsem to plánovala měsíc dopředu. Všichni se tak těšili!

Ale protože všechno napomáhá k dobrému těm, kdo milují Boha, našla se alternativa, která pro nás byla v konečném důsledku mnohem lepší. Pronajali jsme si vlastní malou loďku, kde jsme časem, zastávkami i s pejsky byli vlastními pány a strávili jsme zhruba 3 hodiny na vodě a v přírodě, což se nám mooooc líbilo. 


Po návratu jsme autem ještě dojeli do Strážnice na prohlídku skanzenu a nádherný slunný den jakož i celý víkend jsme mohli zakončit dobrou večeří. Škoda, že je ten víkend ták krátký.

Žádné komentáře: