čtvrtek 4. června 2009

Vyšívání tvořivě

U několika článků s návodem na nějakou tvořivou výrobu jsme se v minulosti setkali s vyšíváním. Ačkoli je to technika široce známá a velmi stará, má v dnešní době stále svoje místo. S troškou fantazie a vlastní invencí tak lze vytvářet krásné moderní vzory nebo obyčejné vymyšlené kousky dávat jako součást jiných výrobků, které nejsou primárně myšlené jako dečky, ubrusy apod.  Ukáži vám pár dalších jednoduchých stehů, které v chytrých kombinacích krásně obohatí vaše tvoření. Některé z nich jsme se učily ještě na základní škole a některé pro vás možná budou nové. Tak pojďme na to.

Steh korálový

Odvíjí se od stehu zadního a slouží k vyšití linek jako jsou třeba stonky na výšivce, kterou vám dnes předkládám. Vytvořená smyčka je nahoře obrázku nad jehlou a dole pod ní. Nit úhledně utáhněte. 

Steh obrubový smyčkový

V horní části je smyčka pod jehlou a konec nitě, který vede z předchozího vpichu, vede nad konec nitě vedoucí k jehle. Spodní část jehly je opět nad nití. Opět dobře utáhněte, ať je uzlík ladný. Tento steh jsem použila jako okvětí všech tří kytek na výšivce.


Teorie je dobrý základ, ale není nic lepšího, než vzít do ruky jehlu a nit, možná taky náprstek a začít to zkoušet. 

Žádné komentáře: